programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        RedNotebook 1.3.0

RedNotebook - program do prowadzenia własnego dziennika, w którym zapisujemy dla każdego dnia różne ważne dla nas rzeczy. Program może posłużyć jako komputerowy pamiętnik - a więc zamiast wykorzystywać zwykły papierowy zeszyt lub też pisać w internecie blog możemy wykorzystać ten program.

Interfejs jest bardzo funkcjonalny: po lewej stronie mamy kalendarz, wybierając z niego odpowiedni rok, miesiąc i dzień możemy tworzyć, edytować i przeglądać notatki dla danego dnia. Dzięki kalendarzowi w prosty sposób można przechodzić pomiędzy notatkami, poniżej kalendarza jest okno tagów i wyszukiwarka, te narzędzia także ułatwiają przemieszczanie się po notatkach. W centralnym miejscu jest okno, w którym przeglądamy notatki oraz je tworzymy. Po prawej stornie mamy okno z krótkimi adnotacjami do danej notki w ten sposób można np. stworzyć listę zadań do wykonania na dany dzień, znajdują się tu także tagi, które skojarzyliśmy z daną notką (tagi można w każdej chwili edytować i usuwać).

Program posiada dużo różnych udogodnień dzięki czemu możemy tworzyć bardzo rozbudowany dziennik a i tak szybko odnajdziemy jakieś stare interesujące nas treści, notatki gdy przyjdzie taka potrzeba.

Program może także posłużyć jako "brudnopis" dla osób piszących własnego bloga w internecie. W tym programie przygotujesz swoje notatki a później już w prosty sposób przekopiujesz je do internetu na bloga.

Każdą notatkę możemy oglądać w dwóch widokach, w podglądzie i w widoku edycji. W pierwszym przypadku nie możemy dodawać i usuwać żadnych rzeczy. W drugim przypadku możemy tworzyć i edytować notatki. W przypadku widoku podglądu treść notatki jest ładnie sformatowana (patrz 3 zrzut).

W programie możemy tworzyć własne szablony notatek, które później kiedy tylko będziemy chcieli wczytamy do notatki w wybranym dniu. W programie mamy tez kilka przykładowych szablonów.

Program wyświetla zbiorcze statystyki, w których podaje: ilość użytych słów i liter oraz zapisanych linii dla danego dnia i dla całego dziennika, ile dni w danym miesiącu posiada notatki, średnia liczba słów przypadających na notatkę.

Do tworzonej notatki możemy wstawić wybierając z menu: tytuł (tekst będzie zapisany większą czcionką), odnośnik, listę wypunktowaną, linię, datę i czas, akapit, odnośnik do dowolnego pliku na dysku. W podglądzie notatki linki do stron będą aktywne, a zdjęcia zlinkowane z dysku będą widoczne. Dowolny zaznaczony tekst można dodatkowo nieco sformatować podkreślając go, wyłuszczając czy zapisując kursywą.

Każdą notatkę możemy otagować a później wyszukiwać notatki na bazie tych tagów. Przydatną funkcją jest dzielenie notatek na kategorie, które sami utworzymy, program oferuje wyszukiwanie notatek w oparciu o zdefiniowane przez nas kategorie. Dodatkowo możemy wyszukiwać notatki bazując na użytych w ich treściach słowach.

Osobno dla tagów, słów z notatek i kategorii program tworzy chmurę tagów, która znacznie ułatwia szybkie przejście do interesującej nas notatki.

Tworzony przez nas dziennik można zapisać do pliku, utworzyć kopię bezpieczeństwa, a także wyeksportować do zwykłego pliku tekstowego, html, pdf, latex. W przypadku eksportu możemy wybrać czy chcemy cały dziennik wyeksportować czy tylko jakiś określony zakres dni. Szczególnie ciekawie prezentuje się dziennik wyeksportowany do PDF i HTML.RedNotebook 1.3.0 - program do prowadzenia dziennika, pamiętnika komputerowego z obsługą tagówProgramy o podobnych funkcjach:

- CintaNotes
- NoteItDown
- Freebie Notes
- TreePad Lite
- AkelPad
- QText
- Q10
- GumNotes
- Typhoeus Stickies
- KeepNote

Autor / Kraj: Jendrik Seipp

Strona domowa projektu: Rednotebook.sourceforge.net

Waga: 13,1 MB (instalator) ; 13,6 MB (portable)

Licencja: GNU GPL (bezpłatny)

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku (częściowo)

Wymagania programowe: Windows 95/98/Me/2000/XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Rednotebook.sourceforge.net/downloads.html

Data dodania: 5.10.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Firebug - wtyczka do przeglądarki Firefox ułatwiająca wyszukiwanie interesujących elementów strony w kodzie html i css, wystarczy na stronie wskazać jaki element nas interesuje a wtyczka wskaże nam jaki fragment kodu za to odpowiada, wtyczka ma znacznie więcej przydatnych opcji.
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: poniedziałek - 20 maja 2024 - 141 dzień roku.  Imieninki mają: Aleksander - Bernardyn - Bazyli


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012