programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        RealWorld Cursor Editor 2009.1

RealWorld Cursor Editor - rewelacyjny program do tworzenia statycznych i animowanych kursorów w systemie Windows (wskaźników myszki). Stworzone projekty można zapisać do: CUR, ANI, RCU, oprócz tego nasz projekt zapiszemy do: JPG, PNG, BMP i formatu programu RRI. Kursory można tworzyć od podstaw lub na bazie naszych grafik (BMP, JPG, PNG).

Standardowo projekt na kursor będzie miał 32 x 32 piksele i 32-bitowy kolor, my możemy zmienić wymiary przyszłego kursora na 48 x 48 pikseli lub inny wymiar i ustalić, że chcemy kolor: 1-, 4-, 8-, czy 24-bitowy.

Na uwagę zwraca bardzo dopracowany interfejs programu, mnogość opcji, wprowadzane zmiany na projekcie kursora można wielokrotnie cofać, wycinać fragmenty stworzonej grafiki, wklejać w inne miejsca.

Tworzony kursor można obrócić o zadany kąt, przeprowadzić transformację zniekształcając w dowolny sposób, odbić w poziomie i pionie. Za pomocą RealWorld Cursor Editor zmienimy gamę i saturację, jasność, kontrast, transparentność wybranego koloru. Dla ułatwienia tworzenia można nałożyć na projekt siatkę i to na dwa sposoby: z mniejsza ilością podziałów lub większą.

Na stworzoną grafikę można nałożyć różne efekty specjalne: dodać cień, pokryć gradientem lub pokolorować, rozmyć lub wyostrzyć.

Tworzyć kursor można przy użyciu warstw, robiąc na odrębnych warstwach charakterystyczne elementy projektu, warstwy można eksportować i importować, deaktywować, uaktywniać, duplikować, łączyć ze sobą i normalizować, zmieniać ich stopień krycia i wiele więcej.

Program posiada narzędzie selekcji prostokątnej, gumkę, możliwość dodawania tekstów a raczej pojedynczych liter, pędzle z różnymi końcówkami, tworzenie linii, narzędzie do retuszu wybranych elementów na projekcie poprzez wygładzanie krawędzi, próbnik kolorów do pobierania z projektu wybranego koloru i wiele więcej.

Tworzenie animowanych kursorów jest bardzo proste, wystarczy ustalić liczbę klatek oraz wykonać pierwszą klatkę teraz można albo zduplikować ją (i to jest najlepszy sposób) i dodać do niej nowe elementy graficzne lub też stworzyć od podstaw kolejną klatkę. Tworzenie przebiega łatwo dzięki temu że w interfejsie programu jest odrębne okno o nazwie Animation Toolbar. W każdej chwili tworząc animowany kursor możemy zrobić sobie podgląd, zmienić szybkość odtwarzania poszczególnych klatek z jednoczesnym podglądem kursora.

Po stworzeniu kursora i zapisaniu go na dysku możemy przejść do opcji Customize (patrz ten zrzut) gdzie ustawimy własne kursory dla różnych operacji w systemie. W przypadku gdy nam się jednak nie spodoba lub znudził nasz nowy kursor możemy w prosty sposób przywrócić stary, standardowy poprzez wybranie Use Default cursor. Razem możemy zdefiniować 15 różnych kursorów i to w dodatku każdy może być animowany. Kursory mogą być dla takich operacji jak: zaznaczanie tekstu, przenoszenie obiektów w inne miejsce, zmiana wielkości okna programów, najechanie na aktywny link, czy system zajęty.

Program posiada historię wczytywanych plików oraz zapisywanych kursorów. Dostępny jest w 2 wersjach: z instalatorem i dla nośników przenośnych bez opcji instalowania. Wersje portable wypakowujemy do osobnego katalogu i uruchamiamy plik RWCursorEditor.exe lub podobny.RealWorld Cursor Editor 2009.1 - program do tworzenia animowanych kursorówProgramy o podobnych funkcjach:

- JustCursors
- Greenfish Icon Editor Pro
- CursorFX
- LiquidIcon XP
- Adsen FavIcon
- iICO
- Clic

Autor / Kraj: Vlastimil Miler & Jan Miler / Czechy

Strona domowa projektu: Rw-designer.com

Waga: 6,56 MB (instalator); 7,22 MB (portable)

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
wersja angielska, program po angielsku

Wymagania programowe: Windows 2000/XP/2003/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Rw-designer.com/cursor-maker

Data dodania: 8.11.2010

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
K-Lite Codec Pack - bardzo dobry zestaw najważniejszych kodeków audio/video a także player, dzięki temu zestawowi uruchomimy prawie każdy film
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: środa - 25 kwietnia 2024 - 115 dzień roku.  Imieninki mają: Marek - Jarosław - Wasyl


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012