programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        Quick Cliq 1.3.7

Quick Cliq - podręczne menu, bardzo przydatny, niewielkich rozmiarów programik a do tego nie wymagający instalacji a więc możemy go wszędzie ze sobą nosić na dowolnym nośniku.

Program tworzy podręczne, dodatkowe menu, w którym możemy mieć linki do różnych rzeczy, dzięki temu wiele typowych czynności wykonywanych wielokrotnie każdego dnia można przyspieszyć. Po uruchomieniu program wskakuje do Traya, aby wywołać menu na pulpicie wystarczy wcisnąć kombinacje klawiszy: Win+Z. Menu zawsze pokazuje się obok wskaźnika myszki, a gdy klikniemy w jakiś element na pulpicie znika.

Przechodząc z poziomu menu programu w Trayu do: Add/Change wprowadzamy pozycje jakie chcemy mieć w menu. Na początku wybieramy jakiego rodzaju link chcemy utworzyć w menu (Choose type), może to być:
- plik np.: jakiś program, zdjęcie, film
- folder,
- link do strony internetowej,
- email,
- pozycja System służąca do wyboru z listy różnych operacji systemowych i nie tylko np.: dzięki tej opcji w prosty sposób dodamy kalkulator systemowy czy Painta do naszego menu.

Czyli w tym menu programu Quick Cliq możemy zamieszczać własne foldery, które często odwiedzamy, linki do stron czy do programów aby szybko je uruchomić.

Wszystko ładnie i szybko możemy sobie ustawić, rozdzielić wybrane pozycje w menu separatorami, zmienić kolejność przeciągając wybrane pozycje. Dla każdej dodawanej do menu pozycji możemy dodać jakąś ikonkę spośród systemowych lub też wybrać jakieś własne. Pozycje w naszym menu można sortować: alfabetycznie lub też tak aby były losowo rozmieszczone. Przydatną funkcją jest możliwość zmiany koloru tła menu oraz tekstu, wybrane linki w menu lub wszystkie można wyłuszczyć.

Inne opcje w menu:

- Windows - ciekawa opcja do ukrywania aktywnych okien programów, które mamy otwarte na pulpicie. Wystarczy, że dany program jest aktywny, otwieramy nasze menu za pomocą Win+Z po czym przechodzimy w menu do pozycji: Windows > Hide Current Window i dane okno znika, nie ma go także w Trayu, aby dane okno ponownie się wyświetliło należy przejść ponownie do pozycji Windows w menu i wybrać z listy nasz program.
Dodatkową ciekawostką w przypadku niektórych programów jest to że zostają na Pasku Zadań ale nie można danego programu wyświetlić na pulpicie (można to potraktować np. jako pewnego rodzaju zabezpieczenie przed wścibskimi osobami). Przy użyciu tej funkcji możemy także schować Pasek Zadań. Inną ciekawą opcją w Windows jest możliwość zmiany transparentności każdego z programu, oraz wyświetlenie za pomocą wybrania jednej pozycji wszystkich aktywnych programów, które są zminimalizowane do Paska Zadań lub ukryte za pomocą tego programu.

- Memos - możliwość wklejania do programu różnych tekstów i nadawanie im różnych nazw, można także teksty szyfrować, opcja Memos ta spełnia rolę podręcznego notatnika, w którym możemy mieć różne tematyczne teksty. Zgromadzone tekst w prosty sposób można edytować, kopiować do schowka systemowego, czy wysłać mailem (program dany tekst wklei automatycznie do naszego programu pocztowego, wystarczy nadać temat, podać nadawcę i można wysyłać).

- Recent - tu mamy listę ostatnio zapisywanych na dysku plików graficznych, przydatne np.: gdy ze strony internetowej kopiujemy pojedynczo jakieś fotki na dysk i chcemy je później szybko przejrzeć.

Quick Cliq może nam się przydać w wielu przypadkach, świetne rozwiązanie gdy mamy bałagan na pulpicie. Jeśli dobrze skonfigurujemy ten program z czasem nie będziemy mogli się bez niego obejść.

Program po pobraniu wypakuj i uruchom, nie trzeba instalować.Quick Cliq 1.3.7 - przydatne, podręczne, małe menu w WindowsProgramy o podobnych funkcjach:

- Right Start Menu
- Chameleon Folder
- ObjectDock
- RocketDock
- CianoDock
- Tray Menu
- FlashTray

Autor / Kraj: John-Paul LaBorde & Pavel S.

Strona domowa projektu: Apathysoftworks.com

Waga: 942 KB

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
wersja angielska, program po angielsku

Wymagania programowe: Windows 2000/XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Apathysoftworks.com/software/qc

Data dodania: 21.12.2010

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
CDBurnerXP Pro - nagrywarka płyt, obsługuje CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD-R, DVD+RW, DVD-RW, DVD-RAM, BD, HD-DVD, wspiera technologię Burn-Proof, zgrywa z płyt CD-Audio muzykę np. do MP3
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

Dziś jest: poniedziałek - 20 września 2021 - 263 dzień roku.  Imieninki mają: Renata - Filipina - Eustachy


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012