programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        LogTek Puzzle Maker

LogTek Puzzle Maker - program graficzny do projektowania i drukowania tablic służących do zabawy w japońskie puzzle. Zabawa sprowadza się do zakolorowywania określonych kwadracików bazując na liczbach znajdujących się na marginesach. Jeśli zrobimy to poprawnie wyłoni nam się jakiś rysunek. Jeśli lubisz Sudoku to z pewnością polubisz japońskie puzzle.

Zabawa ta ma różne nazwy w zależności od rejonu świata, w którym się w nią ludzie bawią, możemy ją więc spotkać pod nazwą: Malowanie liczbami, Edel, Grafilogika, Japanese Crosswords, Japońska Krzyżówka, Logic Art i wielu innych.

Tablica do japońskich puzzli jest w formie diagramu, na którym podane są informacje na temat tego jakie kwadracik należy zamalować. Gdy zamalujemy całą kartę według dostępnych informacji powinien wyłonić się nam jakiś rysunek. Aby zadanie nam się udało warto także zaznaczać w jakiś charakterystyczny sposób pola, które nie mają być zamalowane.

Każda tablica do japońskich puzzli składa się z pola do rysowania oraz z liczb, które są zamieszczone z lewej strony i nad tablicą. Kierując się tymi liczbami należy zarysowywać odpowiednie kwadraciki. Jeśli wybraliśmy kolorowy obrazek do rozwiązania wtedy liczby które znajdują się u góry i z lewej strony będą w różnych kolorach, wzorując się tym należy zamazywać kwadraciki odpowiednim kolorem.

Zarysowując wybrane kwadraciki uwzględniamy jednocześnie wartości liczb znajdujących się w poziomych i pionowych liniach. Jeśli w jakiejś linii znajduje się liczba 0 oznacza to że w danej linii nic nie zarysowujemy. Gdy w danej linii znajdują się dwie oddzielne liczby oznacza, że powinny być zarysowane dwa osobne elementy w tej linii. Zadanie może być dość trudne, więc na początek warto sobie przygotować jakieś proste puzzle, aby zrozumieć zasady tej zabawy.

Program umożliwia układanie japońskich puzzli na komputerze, służy do tego odrębna część programu o nazwie LogTek Puzzler. Wczytujemy do niej nasze puzzle. Podczas rozwiązywania zagadki możemy sobie podejrzeć nasz obrazek lub też podejrzeć czy wśród zaznaczonych kwadracików są jakieś błędy. Program zaznaczy błędnie wstawione kwadraciki za pomocą kropek (patrz ten zrzut).

Program ten może być wspaniałą, rozwijającą zabawką dla nieco starszych dzieci. Wystarczy, że rodzice wykonają za pomocą programu tablice do jakiś prostych rysunków, wydrukują je oraz wytłumaczą dziecku jakie są zasady. Sami rodzice natomiast mogą pokusić się o jakieś bardziej wymagające zaangażowania rysunki.

Wraz z programem mamy serię gotowych grafik na puzzle do wczytania o różnym stopniu trudności.

Sami możemy wykonać grafik z własnych zdjęć, należy jednak wcześniej przygotować je w innym programie graficznym, dobrać odpowiednie parametry wielkości, pliki mogą być w BMP, GIF, JPG, ICO, CUR.

Jeśli chcemy zrobić ręcznie rysunek bez bazowania na fotografii wybieramy czy rysunek ma być kolorowy (8 kolorów) czy czarno-biały oraz jaka ma być wielkość obrazka w punktach max to 50x50 kwadratów. Stworzone puzzle zapisujemy do pliku PPM lub PBM.

Program z naszego projektu rysunku umożliwia dodatkowo stworzenie negatywu, zmienienia jego wymiarów, przesunięcia na tablicy w wybranym kierunku.

Z poziomu programu przetestujemy stworzone na puzzle rysunki oraz wydrukujemy tablice do puzzle (oczywiście bez rysunku tylko z cyferkami).LogTek Puzzle Maker - program do tworzenia puzzli japońskichAutor / Kraj: Peter Moor / Moor Computer Productions

Strona domowa projektu: Moor-software.com

Waga: 502 KB

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
wersja angielska, program po angielsku

Wymagania programowe: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Moor-software.com/0.php?page=logtek-puzzle-maker

Data dodania: 26.10.2010

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
FTP Commander Free - bezpłatna wersja programu do przesyłania danych na serwer za pomocą protokołu FTP, posiada menadżer połączeń, obsługa proxy, funkcji Przeciągnij i Upuść
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

Dziś jest: sobota - 25 września 2021 - 268 dzień roku.  Imieninki mają: Aurelia - Władysław - Kamil


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012