programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        C.a.R. 9.4

C.a.R. - program wspomaga naukę geometrii, na każdym poziomie nauczania, w prosty sposób możemy tworzyć obiekty matematyczne szczegółowo określając ich wzajemne położenie między sobą. Praca z programem jest prosta i przyjemna, umożliwia zrozumienie wielu pojęć, których nie mogliśmy ogarnąć na lekcjach matematyki.

W programie możemy tworzyć punkty, linie, proste, półproste, okręgi, wielokąty, funkcje i krzywe na bazie wprowadzonych wzorów, wyznaczać odcinki, tworzyć od nich odcinki równoległe lub prostopadłe, wyznaczać środek odcinka, tworzyć kąty o określonej rozwartości i wiele więcej. Każdy zamieszczony obiekt można dowolnie sformatować, nadając mu określone wymiary, długość, położenie, zmieniając jego kolor czy grubość linii.

Punkty mogą być wyświetlane na różne sposoby: jako kółko, krzyżyk, krzyżyk pod skosem, kwadracik czy romb lub w formie małego punkcika. Na jednym rysunku mogą być punkty w różnej postaci. Naniesiony punkty można przesuwać w inne miejsce.

Pracę z programem można prowadzić w dwóch trybach: szkolnym i dla początkujących. Będą się one różniły dostępnością funkcji, w podstawowym część funkcji nie będzie dostępna np. pozycje: makroprogramy, specjalne.

Interfejs programu jest bardzo przejrzysty, do podstawowych opcji tworzenia obiektów geometrycznych możemy mieć dostęp klikając w wybrane ikonki w górnej części programu. Wzdłuż lewej krawędzi program podaje parametry zamieszczonych na rysunku obiektów w formie listy, możemy wyświetlić wszystkie obiekty znajdujące się na rysunku lub też zawęzić do określonych parametrów, które nas interesują: punkty, linie, okręgi i inne. Każdy obiekt jest na tej liście opisany przez podanie nazwy (sami możemy ustalić jego nazwę) oraz przez współrzędne położenia. Z tego poziomu można też wybrane obiekty edytować lub usunąć, a klikając w wybraną pozycję na liście na głównym rysunku program zaznacza obiekt z daną pozycją powiązany.

Pasek narzędzi znajdujący się w górnej części programu można dowolnie modyfikować usuwając z niego pozycję, których nie będziemy używać lub dodając te które nie zostały standardowo zamieszczone. Oprócz tego jeśli nie korzystamy z listy po lewej stronie z wyszczególnionymi wszystkimi obiektami, możemy ją ukryć przez co powierzchnia robocza w programie będzie większa.

Na cały rysunek można nałożyć układ współrzędnych a nawet siatkę co może ułatwić tworzenie obiektów. Stworzone konstrukcje można wzbogacić o komentarz, służy do tego specjalny notatnik. Można ustalić z jaką dokładnością mają się wyświetlać współrzędne położenia punktów (Settings > Ustaw precyzję dziesiętną).

Na tle rysunku w wybranych przez nas miejscach można dodawać własne treści. Rysunek można powiększać i pomniejszać, przyglądając się poszczególnym jego elementom.

Ostatnio wprowadzone obiekty można usuwać poprzez zastosowanie funkcji cofania ostatnich operacji. Wybrane elementy i obiekty na rysunku można ukrywać. Jest też opcja rysowania w sposób dowolny po aktywnym polu w programie za pomocą myszki.

Jako tło pod nasze rysunki można wczytać dowolną grafikę w: GIF, PNG, JPG. Stworzone konstrukcje można zapisać do jednego z formatów: ZIR, ZIRZ, JOB, JOBZ, będzie można je w przyszłości wczytać i dalej nad nimi pracować.

Program oferuje także eksport rysunku do HTMl w formie strony internetowej.

Oprócz tego stworzoną przez nas konstrukcję można zapisać do: PDF, EPS, SVG, FIG, PNG, skopiować do schowka systemowego lub wydrukować.C.a.R. 9.4 - program do nauki geometri, tworzenia rysunków z figurami, linami, odcinkamiAutor / Kraj: René Grothmann / Niemcy

Strona domowa projektu: Rene-grothmann.de

Waga: 6,04 MB

Licencja: GNU GPL (bezpłatny)

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows 2000/XP/2003/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Zirkel.sourceforge.net/doc_en/Download.html
Mathsrv.ku-eichstaett.de/MGF/homes/grothmann/zirkel/download/car.exe

Data dodania: 8.06.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
BIMP Lite - program do wsadowej pracy na wielu plikach graficznych jednocześnie, można go wykorzystać do zmiany wymiarów fotek, obrócenia o zadany kąt, dodać do zdjęć ramkę, zmienić nazwę plików i wiele więcej
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

Dziś jest: wtorek - 28 września 2021 - 271 dzień roku.  Imieninki mają: Marek - Wacław


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012