programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        Capture .NET Free 11.5.4405

Capture .NET Free - bardzo wszechstronne narzędzie, które może się przydać w szczególności osobom, które tworzą strony internetowe, dużo pracują na komputerze, znajduje się tu pakiet narzędzi przydatnych dla osób zajmujących się grafiką, choć napewno zwykły użytkownik komputera także dużo skorzysta z programu Capture .NET.

Po uruchomieniu program jest w formie małego kalendarza z zegarem oraz linijką, za pomocą której możemy zmierzyć dowolny obiekt znajdujący się na pulpicie (pomiar w pikselach). Program pokazuje także współrzędne położenia kursora na pulpicie. Na kalendarzu zaznaczony jest dzisiejszy dzień, podane jaki to dzień tygodnia, możemy się cofać do innych miesięcy a także wybiegać nieco w przyszłość.

To jest to co widzimy na pierwszy rzut oka, program kryje jednak wiele ciekawych opcji, po uruchomieniu czuwa w Trayu i stąd możemy dotrzeć do wszystkich opcji programu.
Główne opcje Capture .NET Free:

- Tworzenie karteczek z alarmami na pulpit (coś a'la żółte karteczki). Każdej takiej karteczce nadajemy tytuł i dodajemy jakiś tekst, tekst może być w dowolny sposób sformatowany, można ustalić czy wyświetlająca się na pulpicie karteczka ma być w jakimś stopniu przezroczysta. Karteczki można zabezpieczać hasłem, wydrukować ich zawartość z poziomu programu czy też zapisać ich zawartość do plików tekstowych RTF, TXT. Karteczki mogą być wyświetlane na pulpicie razem z programem przy starcie systemu lub nie, także z opcją wyświetlania się zawsze ponad wszystkim programami nawet aktywnymi lub też nie.

- Zrzuty ekranowe: stron internetowych, pulpitu, zrzuty o określonej co do piksela wielkości, określonego aktywnego okna, określonego miejsca na pulpicie nawet o kształcie nieregularnym. Po zrobieniu zrzut program otwiera własny edytor aby przed zapisem można było jeszcze wprowadzić jakieś zmiany np. dodać watermarka, obrócić zrzut, wyciąć dokładnie interesujący nas fragment czy zastosować jakiś filtr. Zapis do DIB, PNG, BMP, TIF, GIF.

- Screen Pencil - funkcja umożliwiająca rysowanie za pomocą myszki po pulpicie monitora, stworzone przez nas rysunki można zapisać do pliku DIB, PNG, BMP, TIF, GIF. Podczas rysowanie można zwiększać lub zmniejszać grubość pisaka, zmienić kolor pisaka, zrobić powiększenie....

- Stoper - całkiem ciekawe narzędzie, zapisuje na liście międzyczasy, po wciśnięciu przycisku Snap wpisuje w osobnym wierszu listy obecną godzinę, czas ze stopera oraz jaki upłynął czas od ostatniego wciśnięcia przycisku Snap. Co ciekawe listę z czasami można zapisać do logu lub skopiować wybrane wiersze do schowka systemowego, a po wciśnięciu przycisku minimalizującego stoper, stoper wskakuje do zasobnika systemowego. Stoper można uruchomić w wielu kopiach i mierzyć różne czasy. W określonych przypadkach ten stoper może się bardzo przydać, np. przy przeprowadzaniu jakiś doświadczeń fizycznych w szkole czy na uczelni.

- World Clock - lista z czasami na świecie, wszystkie najważniejsze miejsca na świecie, podane jaka godzina i jaki dzień tygodnia obecnie jest w danym regionie.

- Próbnik kolorów - bardzo ciekawe narzędzie do dobierania kolorów z wszystkiego co znajduje się na pulpicie, interesujące nas kolory możemy zapisywać w programie i w razie potrzeby je pobierać, program posiada różne palety kolorów np, te bezpieczne dla stron internetowych.

- Pobieranie filmów z Youtube, wystarczy podać adres strony na której znajduje się filmik oraz ścieżkę na dysku gdzie ma zostać zapisany.

- Lupa do powiększania wszystkiego co znajduje się na pulpicie.

- Kopia bezpieczeństwa - ta część programu umożliwia archiwizowanie dowolnych danych z naszego dysku.

- Linijkę, która znajduje się w głównym oknie programu razem z kalendarzem można wydłużać mierząc tym samym jakieś znacznie dłuższe elementy.

- Konwerter formatów graficznych - w prosty sposób przekonwertujemy pliki: GIF, TIF, JPG, PNG, BMP.

- W programie znajduje się także narzędzie do mierzenia kątów.

- Synchronizacja czasu z zegarem atomowym (dostępne z poziomu menu w Zasobniku systemowym).

- Fazy Księżyca - program przedstawia kalendarz + rysunki obrazujące w jakim stopniu jest widoczny księżyc.

Okno programu Capture .NET Free jak i karteczki mogą się wyświetlać zawsze na wierzchu ponad wszystkimi oknami programów w określonej przez nas przezroczystości, funkcję tą można zmienić w opcjach. Dostęp do programu może być zabezpieczony i wymagać podania hasła jeśli sobie tą funkcję uaktywnimy. W prosty sposób możemy zmienić kolorystykę programu.

Program Capture .NET po pobraniu przenieś do osobnego folderu i uruchom, nie instaluje się.Capture .NET Free 11.5.4405 - niezbędne narzędzia webmastera, projektanta stron, grafikaAutor / Kraj: Fishcodelib

Strona domowa projektu: Fishcodelib.com

Waga: 668 KB

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
wersja angielska, program po angielsku

Wymagania programowe: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Fishcodelib.com/Capture.htm

Data dodania: 21.07.2010

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Anry Domino Patience - gra logiczna polegająca na ułożeniu układanki składającej się z 28 klocków domina
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: niedziela - 19 maja 2024 - 140 dzień roku.  Imieninki mają: Mikołaj - Piotr - Urban


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012