programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        HomeBank 4.4.0

HomeBank - prosty w obsłudze program do zarządzania naszymi finansami osobistymi i budżetem domowym. Służy do notowania wszelkich wydatków i przychodów a na bazie tych danych analizowania przeróżnych raportów. Program rozwijany jest od 13 lat, jego autor rozpoczął nad nim pracę w 1995 roku jeszcze na komputerze Amiga, obecnie do programu są aż 52 wersje językowe interfejsu, co znaczy że jest bardzo popularny na całym świecie.

Pracę z programem HomeBank rozpoczynamy od utworzenia bazy danych i zapisu jej pod unikalną nazwą na dysku do pliku .XHB. Następnie tworzymy konta użytkowników, możemy zakładać wiele kont np. dla całej rodziny, nowe konto może być uwzględnione w całym budżecie lub nie, ustalamy z jaką kwotą początkową wchodzimy i o ile może być nasze saldo przekroczone.

Teraz tworzymy listę z kategoriami naszych wydatków i przychodów, warto na początku się trochę zastanowić jak będą te kategorie wyglądać (przykładowe kategorie: rozrywka, kultura, jedzenie, paliwo, ubezpieczenia, sport, wyposażenie wnętrz, opłaty za mieszkanie, wypłata, prezenty itd, według naszego uznania). Listę z kategoriami można wyeksportować do pliku CSV i ponownie importować do programu gdy będzie taka potrzeba. W kategoriach można tworzyć podkategorie np.: Edukacja > Książki, Kursy, Płyty CD i DVD..., Samochód > Paliwo, Ubezpieczenia, Przeglądy, Naprawy...

Teraz możemy stworzyć częściowo listę odbiorców, którą także można eksportować do pliku CSV. W trakcje dodawania transakcji będziemy mogli naszą listę odbiorców rozbudowywać o nowe pozycje.

Gdy mamy założone konta, kategorie i dodanych odbiorców możemy przystąpić do dodawania transakcji. Przy dodawaniu transakcji należy pamiętać czy dana transakcja jest dla nas kosztem czy przychodem i odpowiednio dodać minus lub plus przed kwotą. Każdą transakcje można oznaczyć jako zweryfikowaną lub jeśli jest jakaś niewiadoma np. co do konkretnej wartości ustawić do przypomnienia abyśmy mogli w przyszłości ją edytować. Zgromadzone informacje o transakcjach można dowolnie filtrować po kategorii, sposobie płatności, wielkości kwoty, w określonym przedziale czasowym.

Dla każdej kategorii wydatków możemy ustalić miesięczny budżet czyli ilość pieniędzy, które zamierzamy wydać. Kwota ta może być stała dla każdego miesiąca lub zmienna. Po ustaleniu tych danych będziemy mogli przeglądać raporty przekroczenia budżetu dla wybranej kategorii.

Dodając dowolną transakcję w programie HomeBank można nadać jej dodatkowy znacznik wpisując w pole Etykiety jakieś słowo czy skrót, przyda się to przy przeglądaniu raportów i statystyk pod konkretnym kątem. Przykładowo, lubimy robić zakupy ale dodatkowo działamy przy tym bardzo impulsywnie, emocjonalnie po czym okazuje się, że tak naprawdę do końca tego co kupiliśmy nie potrzebujemy, a więc jeśli wykonaliśmy zakupy pod wpływem jakiś emocji możemy taką transakcje oznaczyć w programie dodatkową etykietą np.: "emocje". Po roku czy innym okresie będziemy mogli być może wyciągnąć jakieś wnioski z tego, w jakich miesiącach nam się najbardziej udziela kupowanie rzeczy, których do końca nie potrzebujemy czy też jaka jest skala tego zjawiska w naszym przypadku :-). Oczywiście to tylko przykład wykorzystania znaczników, każdy może je zastosować odpowiednio do swoich potrzeb i na swój sposób :-).

Program generuje raport na temat tego czy przekroczyliśmy saldo, wszystkie transakcje poniżej salda zaznacza innym kolorem a te które były na plusie innym, do tego generuje wykres liniowy, który już nie pozostawia żadnych złudzeń na temat naszego budżetu (patrz ten zrzut).

HomeBank może posłużyć np.: tylko do analizy tego ile wydajemy na żywność, prowadząc skrupulatnie rachunki dowiemy się jaki procent budżetu domowego przeznaczamy na jedzenie.

W programie dostępne są raporty statystyczne dla kategorii, podkategorii, odbiorcy, znacznika, miesiąca, roku. Dla każdego z tych parametrów można uzyskać wynik: Koszty i Dochody, Wydatki, Przychody, Saldo. Dodatkowo program generuje w oparciu o te dane wykresy kołowe i słupkowe.

W opcjach programu możemy zmienić:
- kolorystykę kwot zakwalifikowanych jako wydatki, przychody oraz ostrzeżenia,
- ustalić za jaki okres mają się wyświetlać raporty po przejściu do działu raportów, tą opcje możemy oczywiście dowolnie zmieniać później przeglądając raport.

Import do programu plików: QIF, QFX, CSV (w przypadku CSV tylko te, które zostały wyeksportowane z programu HomeBank).

Eksport do QIF.

HomeBank dostępny jest także na systemy Amiga, MacOS X, Linux (Ubuntu, Debian, Open Suse, Fedora, Mandriva, Arch Linux), telefon Nokia N770, Nokia 800, Nokia 810.HomeBank 4.4.0 - program do zarządzania pieniędzmi, finansami domowymiProgramy o podobnych funkcjach:

- GnuCash
- Interesik
- Money Manager Ex
- RQ Money
- jGnash
- AceMoney
- Kafiner

Autor / Kraj: Maxime Doyen / Francja

Strona domowa projektu: Homebank.free.fr

Waga: 7,6 MB

Licencja: GNU GPL

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Viata/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Homebank.free.fr/index.php?id=20

Data dodania: 30.04.2009

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Kaloria - program podaje ile kalorii zużyje człowiek o określonej wadze ciała, poddany konkretnemu rodzajowi wysiłku fizycznego np: bieganie, fitness, piłka ręczna
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: niedziela - 11 grudnia 2023 - 344 dzień roku.  Imieninki mają: Waldemar - Damazy


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012