programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        Evince 2.32.0.145

Evince - ciekawa propozycja programu dla osób poszukujących przeglądarki plików PDF, wielostronicowych TIFF a także przeglądarki komiksów internetowych w formatach: CBT, CBR, CBZ, CB7. Szczególnie w przypadku komiksów program bardzo dobrze się sprawdza.

w przypadku przeglądania plików PDF podobnie jak w innych tego typu przeglądarkach mamy ekran podzielony na dwie części. Z lewej jest panel boczny (można go chować), w którym wyświetlane są rozdziały dokumentu a po prawej sam dokument. Zamiennie zamiast tytułów rozdziałów w panelu bocznym mogą się wyświetlać miniatury stron dokumentów.

Jednocześnie możemy mieć wczytany tylko jeden dokument ale program można uruchamiać w wielu kopiach, wczytywać pliki można poprzez menu główne lub przeciągając nad okno programu wybrany plik i go upuszczając.

Program oferuje kilka przydatnych funkcji związanych z przeglądaniem, przeglądać możemy w widoku ciągłym lub podwójnym gdzie w poziomie wyświetlają się po dwie strony dokumentu (patrz 3 zrzut). Przeglądać możemy też pełnoekranowo lub w widoku prezentacji.

Inną przydatną opcją podczas czytania dokumentu może się okazać opcja odwracania kolorów, program tworzy jakby negatyw zdjęcia i w niektórych przypadkach może to zwiększyć czytelność dokumentu.

Wczytany dokument można dowolnie powiększać i pomniejszać, mamy także zdefiniowanych trochę wartości standardowych powiększeń, w prosty sposób można przejść do konkretnej strony dokumentu poprzez wpisanie numeru strony oraz optymalne dostosowanie dokumentu do okna przeglądarki. Szybko przejdziemy do następnej lub poprzedniej strony, pierwszej lub ostatniej w dokumencie wykorzystując do tego pozycje z menu lub skróty klawiszowe.

Ciekawa funkcją jest opcja automatycznego przewijania stron dokumentu, program pomału przewija dokument do góry lub w dół w zależności od naszego wyboru, szybkość przewijania gwarantuje swobodne czytanie i nie przeszkadza w skupieniu się nad treścią dokumentu (patrz 1 zrzut).

Pasek narzędziowy (zaraz pod górnym menu) można rozbudować o pozycję, z których zamierzamy często korzystać, usuwanie i zamieszczania na tym pasku ikon jest bardzo proste, wystarczy przeciągać ikony i upuszczać po wybraniu z menu: Edycja > Pasek narzędziowy.

Program posiada historię 5 ostatnich otwieranych dokumentów, oprócz tego w tej aplikacji możemy sprawdzić właściwości wczytanego pliku i dowiedzieć się: kto jest autorem, w jakiej aplikacji został dokument wykonany, data utworzenia, jaki format PDF, rozmiar papieru, lista czcionek użytych w dokumencie i inne.

Wczytany dokument PDF czy komiks można z poziomu tej aplikacji wydrukować, w trakcie przeglądania obrócić w lewo lub prawo, skopiować do schowka zaznaczony fragment tekstu.

W programie jest wyszukiwarka, wystarczy wpisać interesujące nas słowo a program zaznaczy je w tekście jeśli znajduje się na stronie, do wyszukiwarki dołączone są przyciski umożliwiające w prosty sposób przejście do kolejnego lub poprzedniego wystąpienia interesującego nas słowa na kolejnych stronach.

Program Evince dostępny jest także w wersja na Linuxa.Evince 2.32.0.145 - przeglądarka komiksów internetowych CBT, CBR, CBZ, CB7 i dokumentów PDF, TIFFAutor / Kraj: The Evince

Strona domowa projektu: Projects.gnome.org/evince/

Waga: 31,50 MB

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
wersja angielska, program po angielsku

Wymagania programowe: Windows XP/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Live.gnome.org/Evince/Downloads

Data dodania: 17.10.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
miniNotes - program umożliwia gromadzenie krótkich notatek do 5000 znaków każda, nadawanie notatkom nazw, program posiada bardzo użyteczną wyszukiwarkę za pomocą której odnajdziemy interesujące nas słowo lub zwrot w naszych notatkach
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: poniedziałek - 04 marca 2024 - 64 dzień roku.  Imieninki mają: Łucja - Kazimierz - Eugeniusz


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012