programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        ColorZilla 2.6.3.1

ColorZilla - fajna wtyczka do przeglądarki Firefox, służy do pobierania kodu kolor z dowolnego miejsca ze strony internetowej, a także do zarządzania pobranymi kolorami oraz tworzenia własnych palet kolorów dla projektów stron.

Jest to niezastąpione narzędzie dla każdego projektanta stron internetowych, który ceni sobie swój czas. Z tym programem szybko dobierzemy kolory do projektu. Narzędzie przyspiesza znacznie pracę webmastera, dobór i sprawdzanie kolorów.

Po standardowej instalacji wtyczki wszystko sprowadza się do kliknięcia w ikonkę próbnika znajdującą się w lewym dolnym rogu przeglądarki na Pasku stanu (patrz 1 zrzut), a następnie najechaniu na interesujący nas element strony i kliknięcie lewym myszki w celu pobrania koloru.
Do opcji ColorZilla możemy się dostać także przez główne menu Firefoxa przez pozycję Narzędzia (patrz 2 zrzut) lub wybierając odpowiednią pozycję z menu kontekstowego - klikamy prawym myszki na stronie internetowej i wybieramy z wyświetlonego menu interesującą nas pozycję (patrz 3 zrzut).

Gdy już kliknęliśmy w wybrany element strony w celu pobrania koloru wystarczy rozwinąć menu próbnika w lewym dolnym rogu (patrz 1 zrzut) i wybrać interesujący nas zapis kodu kolor. Kolor automatycznie zostanie skopiowany do schowka systemowego, teraz możemy w prosty sposób wkleić go w dowolne miejsce do naszego projektu. Operację tę można jeszcze przyspieszyć ustalając w opcjach aby kliknięty na stronie internetowej kolor automatycznie był kopiowany do schowka systemowego (patrz ostatni zrzut).

Godne uwagi funkcje wtyczki ColorZilla:

- Analizator kolorów - (patrz ten zrzut) bardzo ciekawa opcja, po jej wybraniu wyświetli się tablica z wszystkimi kolorami wykorzystanymi do stworzenia strony, na której obecnie jesteśmy. Gdy najedziemy na wybrany kolor program zaznaczy, w którym miejscu znajduje się na stronie, z kolei klikając w ten kolor wyświetli nam się w jakim miejscu w pliku CSS jest zdefiniowany ten kolor.

- Kroplomierz - po wybraniu tej opcji jeśli jesteśmy w obrębie strony internetowej wskaźnik myszki zmienia swój wygląd na krzyżyk, teraz klikamy w wybrany rejon strony aby pobrać kolor. Pobrany kolor możemy zapisać w ulubionych kolorach, będzie sie znajdować w odpowiedniej zakładce w Przeglądarce palet.

- Przeglądarka palet - (patrz ten zrzut) tu znajdują się wszystkie zdefiniowane przez nas palety kolorów, sami możemy dodawać własne kolory. Tu także jest historia wybieranych ze stron kolorów oraz lista z ulubionymi kolorami. Mamy także zdefiniowane kilka standardowych palet np. paleta kolorów bezpiecznych.

- Zoom - (patrz 3 zrzut) dzięki tej funkcji szybko powiększymy dana stronę nawet do 1000% lub też zmniejszymy do 20%, funkcja przydatna jeśli chcemy wyłuskać jakiś kolor z małej powierzchni.

Na stronie Mozilli jest nieco starsza wtyczka, ta opisana tu została zainstalowana poprzez stronę autora (poniżej jest to drugi link w: Skąd ściągnąć).ColorZilla 2.6.3.1 - program do sprawdzania koloru na stronie, przeglądarka palet, analizator kolorówAutor / Kraj: Alex Sirota

Strona domowa projektu: Colorzilla.com

Waga: 188 KB (wersja 2.2.2); 318 KB (wersja 2.5.3.1)

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows Me/2000/XP/2003/Vista/7, Firefox 3.0 - 4.0b6pre

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/colorzilla/
Colorzilla.com/firefox/

Data dodania: 9.02.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Nexus Radio - program do słuchania stacji radiowych nadawanych poprzez internet, program zasługuje na uwagę ze względu na to że gromadzi niezliczoną liczbę rozgłośni radiowych, posiada wizualizacje, dźwięk można zgrać do MP3 na dysk
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

Dziś jest: czwartek - 23 stycznia 2020 - 23 dzień roku.  Imieninki mają: Maria - Ildefons - Rajmund


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012