programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        C.a.R. 9.4

C.a.R. - program wspomaga naukę geometrii, na każdym poziomie nauczania, w prosty sposób możemy tworzyć obiekty matematyczne szczegółowo określając ich wzajemne położenie między sobą. Praca z programem jest prosta i przyjemna, umożliwia zrozumienie wielu pojęć, których nie mogliśmy ogarnąć na lekcjach matematyki.

W programie możemy tworzyć punkty, linie, proste, półproste, okręgi, wielokąty, funkcje i krzywe na bazie wprowadzonych wzorów, wyznaczać odcinki, tworzyć od nich odcinki równoległe lub prostopadłe, wyznaczać środek odcinka, tworzyć kąty o określonej rozwartości i wiele więcej. Każdy zamieszczony obiekt można dowolnie sformatować, nadając mu określone wymiary, długość, położenie, zmieniając jego kolor czy grubość linii.

Punkty mogą być wyświetlane na różne sposoby: jako kółko, krzyżyk, krzyżyk pod skosem, kwadracik czy romb lub w formie małego punkcika. Na jednym rysunku mogą być punkty w różnej postaci. Naniesiony punkty można przesuwać w inne miejsce.

Pracę z programem można prowadzić w dwóch trybach: szkolnym i dla początkujących. Będą się one różniły dostępnością funkcji, w podstawowym część funkcji nie będzie dostępna np. pozycje: makroprogramy, specjalne.

Interfejs programu jest bardzo przejrzysty, do podstawowych opcji tworzenia obiektów geometrycznych możemy mieć dostęp klikając w wybrane ikonki w górnej części programu. Wzdłuż lewej krawędzi program podaje parametry zamieszczonych na rysunku obiektów w formie listy, możemy wyświetlić wszystkie obiekty znajdujące się na rysunku lub też zawęzić do określonych parametrów, które nas interesują: punkty, linie, okręgi i inne. Każdy obiekt jest na tej liście opisany przez podanie nazwy (sami możemy ustalić jego nazwę) oraz przez współrzędne położenia. Z tego poziomu można też wybrane obiekty edytować lub usunąć, a klikając w wybraną pozycję na liście na głównym rysunku program zaznacza obiekt z daną pozycją powiązany.

Pasek narzędzi znajdujący się w górnej części programu można dowolnie modyfikować usuwając z niego pozycję, których nie będziemy używać lub dodając te które nie zostały standardowo zamieszczone. Oprócz tego jeśli nie korzystamy z listy po lewej stronie z wyszczególnionymi wszystkimi obiektami, możemy ją ukryć przez co powierzchnia robocza w programie będzie większa.

Na cały rysunek można nałożyć układ współrzędnych a nawet siatkę co może ułatwić tworzenie obiektów. Stworzone konstrukcje można wzbogacić o komentarz, służy do tego specjalny notatnik. Można ustalić z jaką dokładnością mają się wyświetlać współrzędne położenia punktów (Settings > Ustaw precyzję dziesiętną).

Na tle rysunku w wybranych przez nas miejscach można dodawać własne treści. Rysunek można powiększać i pomniejszać, przyglądając się poszczególnym jego elementom.

Ostatnio wprowadzone obiekty można usuwać poprzez zastosowanie funkcji cofania ostatnich operacji. Wybrane elementy i obiekty na rysunku można ukrywać. Jest też opcja rysowania w sposób dowolny po aktywnym polu w programie za pomocą myszki.

Jako tło pod nasze rysunki można wczytać dowolną grafikę w: GIF, PNG, JPG. Stworzone konstrukcje można zapisać do jednego z formatów: ZIR, ZIRZ, JOB, JOBZ, będzie można je w przyszłości wczytać i dalej nad nimi pracować.

Program oferuje także eksport rysunku do HTMl w formie strony internetowej.

Oprócz tego stworzoną przez nas konstrukcję można zapisać do: PDF, EPS, SVG, FIG, PNG, skopiować do schowka systemowego lub wydrukować.C.a.R. 9.4 - program do nauki geometri, tworzenia rysunków z figurami, linami, odcinkamiAutor / Kraj: René Grothmann / Niemcy

Strona domowa projektu: Rene-grothmann.de

Waga: 6,04 MB

Licencja: GNU GPL (bezpłatny)

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows 2000/XP/2003/Vista/7

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Zirkel.sourceforge.net/doc_en/Download.html
Mathsrv.ku-eichstaett.de/MGF/homes/grothmann/zirkel/download/car.exe

Data dodania: 8.06.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
Metamorphose - narzędzie służące do masowej zmiany nazw plików a także katalogów według schematu, który sobie ustalimy. Przyda się osobom, które mają duże zbiory zdjęć czy plików audio. Tworząc schemat według którego zostaną zmienione nazwy plików mamy cały podgląd jaki będzie tego skutek. Program umożliwia między innymi usuwanie wybranych znaków z nazw, dodawanie z przodu lub z tyłu jakiegoś członu, dodawanie do nazw dat i wiele innych.
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

Dziś jest: sobota - 28 listopada 2020 - 333 dzień roku.  Imieninki mają: Jakub - Lesław - Zdzisław


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012