programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        Zabezpieczenie komputera przed wirusami

Kilka rad, które musisz wziąść sobie do serca aby twój komputer nie zaraził się wirusem.

Zainstaluj program antywirusowy. Nie musisz odrazu za niego płacić, wiekszość producentów takiego oprogramowania umożliwia korzystanie z antywirusa przez jakiś czas, aby internauta miał czas na podjęcie decyzji czy ten produkt spełnia jego oczekiwania. Możesz także zainstalować jeden z antywirusów proponowanych przez naszą stronę - darmowe programy antywirusowe.

Zwracaj szczególną uwagę na to z jakiego źródła jest oprogramowanie. Nie instaluj pirackiego oprogramowania, które wymaga instalowania dodatkowych programów generujących klucze lub też patchów do nich gdyż mogą same w sobie posiadać złośliwy kod. Oprogramowanie udostępniane w internecie ściągaj tylko z strony producenta lub z mirrorów, którym zaufał właściciel oprogramowania.

Jednym ze sposobów na uniknięcie złośliwych wirusów itp. jest korzystanie z oprogramowania niszowego, którego użytkownicy stanowią nikły procent (np. 5%) ogółu korzystających z danego rodzaju oprogramowania, np. alternatywą dla Outlooka może być darmowy Pegasus Mail. Program ten z pewnością nie jest doskonały, posiada błędy, ale ze względu na fakt, że mało jest internautów korzystających z niego w pewnym sensie staje się bezpieczniejszy od Outlooka.

Aktualizuj oprogramowanie jeśli to jest tylko możliwe odrazu po pojawieniu się stabilnych wersji programów. Nowe wersje programów najczęściej poza poprawą funkcjonalności i dodaniu nowych opcji, mają poprawione wykryte błędy. Szczególną uwagę przy aktualizacji powinnieneś zwrócić na system, program antywirusowy oraz pozostałe oprogramowanie łączące się z internetem. W wielu przypadkach producent wyręcza Cię w poszukiwaniu aktualizacji sam informując za pomocą dołączonych do programu modułów update o potrzebie zaktualizowania oprogramowania.

Korzystaj ostrożnie z poczty. Nie otwieraj załączników nieznanego pochodzenia. Dość częstą praktyką jest rozsyłanie maili z załącznikami, w których znajdują się konie trojańskie. Listy, na których adresatem jest jakaś firma tworząca oprogramowanie antywirusowe, banki, gigant z Gedmond - Macrosoft, to prawie w 100% fałszywki, wysyłają je ludzie żerujące na naiwności internauty. Innym popularnym sposobem są swego rodzaju "łańcuszki mailowe" w których użytkowincy ostrzegają się o niby nowym wirusie i podają rady jak temu zapobiec np. usunąć jakiś plik systemowy gdyż jest zarażony. W takim przypadku lepiej sprawdzić autentyczność tej wiadmości w jakimś serwsie poświęconym problematyce bezpieczeństwa sieciowego. Napewno nie należy stosować się do wskazówek osób informujących nas z "życzliwością" o zaistniałej sytuacji choćby to był jakiś znajomy! Może przecież sam być nieświadomym tego, że nas wprowadza w błąd.

Nie wykonuj w sposób rutynowy pewnych czynności, zarówno korzystając z internetu jak i operując tylko na swoim komputerze. Potwierdzenie wyskakującego komunikatu np. przeglądarki bez przeczytania treści może się w najgorszym przypadku skończyć instalcją na Twoim komputerze mikroba i uszkodzenie systemu, w mniej pesymistycznym tylko programu szpiegującego.

Jeśli korzystasz często i intensywnie z internetu powinnieneś zainstalować firewalla, aby ograniczyć dostęp do Twojego komputera niepowołanym osobom z internetu. Więcej na ten temat możesz poczytać w Zapory ogniowe gdzie także znajdziesz przykładowe programy.

Korzystanie z sieci P2P może także narazić cię na niebezpieczeństwo zarażenia wirusem. Częstą praktyką w sieciach peer to peer jest udostępnianie plików o bardzo popularnych nazwach aby tylko zwabić potencjalną ofiarę i zainfekować jej komputer.


Nie mniej ważną rzeczą jest robienie regularnych kopii bezpieczeństwa najważnijszych danych na nośnikach CD i DVD lub też (nie polecane, w ostateczności) na kartach pamięci i dyskietkach.

Warto także odwiedzać serwisy internetowe poświęcone bezpieczeństwu sieciowemu aby poczytać co w ostatnim okresie działo się w tematyce wirusów i bezpieczeństwa.

Możesz od czasu do czasu skorzystać z darmowego skanera antywirusowego zamieszczonego w jakimś serwisie firmy antywirusowej. W Polsce taką możliwość masz na stronach popularnego MksVira.

Autor: moreus
        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
TuxPaint - program graficzny do zabawy dla dzieci, interfejs jest bardzo prosty więc nie sprawi trudności nawet maluchom, niektóre z narzędzi: pędzel, gumka, tworzenie kształtów, tekstów
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: środa - 19 czerwca 2024 - 171 dzień roku.  Imieninki mają: Gerwazy - Protazy - Julianna


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012