programy
W serwisie znajdziesz programy multimedialne, internetowe, narzędziowe, graficzne a także do nauki i zabawy w tym gry logiczne i zręcznościowe
KATEGORIE GŁÓWNE PROGRAMÓW:   DŹWIĘK I WIDEO  - INTERNET  - GRAFIKA & WEB  - NARZĘDZIA  - BIURO  - NAUKA  - ROZRYWKA I DOM

SZUKAJ PROGRAMU

DŹWIĘK I WIDEO
 - PLAYERY MP3
 - PLAYERY DIVX
 - PLAYERY FLV
 - PLAYERY RADIO
 - PLAYERY TV
 - RIPPERY MP3
 - EDYTORY MUZYKI
 - EDYTORY WIDEO
 - KODEKI DIVX
 - KATALOGOWANIE
 - NAGRYWANIE DŹWIĘKU
 - DODATKI
 - KONWERTERY WIDEO

        

INTERNET
 - PRZEGLĄDARKI
 - ANTYWIRUSY
 - ZAPORY OGNIOWE
 - KLIENTY POCZTY
 - ANTYSPYWARE
 - KLIENTY FTP
 - KOMUNIKATORY
 - CZYTNIKI RSS
 - WTYCZKI DO FIREFOXA

        

REKLAMA

GRAFIKA & WEB
 - EDYTORY GRAFIKI
 - FILTRY I EFEKTY
 - EDYTORY HTML
 - PRZEGLĄDARKI
 - ZRZUTY EKRANU
 - FRAKTALE
 - GALERIE ZDJĘĆ
 - IKONY I KURSORY
 - GIFY I ANIMACJE
 - DODATKI

        

NARZĘDZIA
 - MONITORING
 - ARCHIWIZATORY
 - OCHRONA DANYCH
 - MENADŻER PLIKÓW
 - SPRZĄTANIE
 - NAGRYWANIE PŁYT
 - SIECIOWE
 - TUNING WINDOWS
 - KOPIE BEZPIECZEŃSTWA
 - REJESTR SYSTEMU
 - WYSZUKIWARKI
 - INNE

        

BIURO
 - FAKTUROWANIE
 - PAKIETY BIUROWE
 - EDYTORY TEKSTU
 - PRZEGLĄDARKI
 - ORGANIZERY
 - PRZYPOMINACZE
 - INŻYNIERSKIE
 - TWORZENIE DIAGRAMÓW
 - INNE

        

REKLAMA

NAUKA
 - MATEMATYKA
 - JĘZYK ANGIELSKI
 - JĘZYK FRANCUSKI
 - GEOGRAFIA
 - SZYBKIE PISANIE
 - KALKULATORY
 - ZDROWIE
 - INNE

        

ROZRYWKA I DOM
 - GRY
 - GRY KARCIANE
 - PROJEKTOWANIE
 - GRY SZACHOWE
 - KOLOROWANKI
 - GRY LOGICZNE
 - FINANSE OSOBISTE
 - WYGASZACZE EKRANU

        AquaSnap 1.5.3

AquaSnap - ciekawy program do zarządzania oknami aplikacji, które są wyświetlone na tle pulpitu. Funkcje zastosowane w tym programie są już częściowo wdrożone w Windows 7. Za pomocą tej aplikacji będziemy mogli w uporządkowany sposób ustawiać okna programów na tle pulpitu.

Aplikacja przyda się wszystkim tym osobom, które mają system operacyjny Windows XP czy Vista i używają wielu aplikacji jednocześnie, często przeskakują pomiędzy oknami programów. Jeśli dobrze zaplanujemy sobie pracę z tym programem oraz odpowiednio go pod siebie skonfigurujemy codzienna praca może się okazać o wiele owocniejsza i przyjemniejsza.

Zasada działania programu sprowadza się do tego, że wprowadza on dodatkową funkcjonalność do przeciąganych okien programów. Wciskając lewy myszki na górnej belce dowolnego programu i przeciągając go w kierunku krawędzi monitora wyświetli się mała ikona (patrz zrzut 3 i 5), wtedy zwalniając lewy myszki okno programu zajmie dokładnie połowę monitora lub też całą powierzchnię pulpitu (w zależności od tego co się znajduje na wyświetlonej małej ikonce). Program ma także dodatkowe opcje równie ciekawe i przydatne.

Po wejściu do opcji programu do zakładki AquaSnap ustalamy w jaki sposób okna będą rozmieszczane, mamy zdefiniowane sposoby rozmieszczania: AeroSnap, AeroSnap (prosty), AeroSnap (zaawansowany) a także możemy ustalić według własnych upodobań jak będą wyświetlane okna programu.

Gdy już zdefiniujemy tą opcję możemy przetestować jak to działa, klikamy w górny pasek aplikacji wciśnięty lewy przycisk myszki i przesuwamy okno aplikacji w interesujące nas miejsce, gdy pojawi się mała ikonka (patrz ten zrzut i ostatni) zwalniamy przycisk myszy a okno naszego programu dostosowuje swój wygląd zgodnie z tym co było na tej małej ikonce. Gdy ponownie klikniemy w górny pasek aplikacji okno programu powróci do swoich wcześniejszych rozmiarów. Z tej funkcji programu jaki i pozostałych korzystamy oczywiście gdy okna programów nie są wyświetlone na całej powierzchni pulpitu.

I teraz przykładowo jeśli mieliśmy wybrany tryb AeroSnap (prosty) to przeciągając nasze okno do lewej krawędzi (patrz zrzut 3) i upuszczając gdy pojawi się mała ikonka nasze okno programu zostanie przyczepione do lewej krawędzi monitora i zajmie powierzchnie połowy monitora, analogicznie będzie gdy przeciągniemy okno aplikacji do innej krawędzi.

Program posiada kilka dodatkowych opcji:

- AquaGlass - gdy przeciągamy okno aplikacji staje się on przezroczyste dzięki czemu widzimy co znajduje się pod nim, możemy ustalić stopień krycia czyli jak bardzo będzie przezroczyste okno przenoszonej aplikacji.

- AquaShake - dość nietypowa opcja, mamy wciśnięty lewy myszki na górnym pasku jakiegoś programu i gwałtownie poruszamy tak jakbyśmy robili szejka :-). W tym momencie okno aplikacji staje się częściowo przezroczyste i jest zawsze na wierzchu jest też możliwość wybrania takiej opcji że gdy potrząśniemy konkretnym oknem to wszystkie pozostałe zostaną zminimalizowane. Gdy chcemy powrócić do wcześniejszego stanu wystarczy ponownie potrząsnąć oknem programu.

- AquaStretch - rozciąganie okna jednocześnie do góry i dołu lub lewej i prawej ale nie powiększając na cały ekran. Robimy to w ten sposób, że przeciągamy okno aplikacji w wybranym kierunku do krawędzi monitora, gdy już będziemy na krawędzi wciskamy z klawiatury Shift pojawi się wtedy mała ikonka, w tym momencie zwalniamy przycisk myszy a później Shift a okno aplikacji zostanie rozciągnięte w pionie lub poziomie do obydwu krawędzi monitora. Gdy będziemy chcieli powrócić do wcześniejszej wielkości okna klikamy w górną krawędź okna programu.

W opcjach programu możemy także ustalić jaki będzie miała wygląd ikonka, która się pojawia gdy przesuniemy okno aplikacji do krawędzi monitora, mamy do wyboru około 10 wzorów (patrz zrzut powyżej). Wszystkie wzory znajdują się w katalogu Skins programu. Samemu można spreparować własne ikony. W przypadku ikon można także podać w opcjach w jakiej odległość w pikselach od krawędzi monitora ma się wyświetlić ikona podczas przesuwania okna dowolnej aplikacji.

AquaSnap dostępny jest w wersji portable i z instalatorem. W wersji portable po wypakowaniu uruchamiamy plik AquaSnap.Daemon.exe, program powinien wskoczyć do Trayu, poprzez ikonkę w Trayu możemy przejść do opcji i ustawić wszystko według własnych preferencji.AquaSnap 1.5.3 - program do zarządzania oknami programów na pulpicieProgramy o podobnych funkcjach:

- Screen Markers
- MacroMaker
- Monitorek
- XPize
- Folder Marker
- ZoomMega
- MinimizeToTray Plus

Autor / Kraj: Nurgo Software

Strona domowa projektu: Nurgo-software.com

Waga: 1,92 MB (portable); 2,59 MB (instalator)

Licencja: Freeware

Wersja językowa:
polska wersja, program po polsku

Wymagania programowe: Windows 2000/XP/Vista

Wymagania sprzętowe: brak

Skąd ściągnąć:
Nurgo-software.com/products

Data dodania: 17.03.2011

        REKLAMA


NIEZBĘDNE PROGRAMY
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

REKLAMA

DZIŚ POLECAMY - PROGRAM DNIA
AndreaMosaic - program graficzny do tworzenia mozaiki ze zdjęć, wygenerowaną mozaikę można wydrukować w formie plakatu
FACEBOOK

WIADOMOŚCI

POMOC & INFO
 - JAK ŚCIĄGAĆ
 - PORADY DO SOFTU
 - WSZYSTKO FREE ?
 - ARTYKUŁY
 - PROMUJ SERWIS
 - INFO O SERWISIE

DOBRE WWW
 - Ogłoszenia

HOSTING

INNE
 - Darmowe serwery
 - Darmowa poczta

Dziś jest: niedziela - 14 sierpnia 2022 - 226 dzień roku.  Imieninki mają: Alfred - Maksymilian - Euzebiusz


            Copyright TylkoProgramy.pl 2004-2012